Rycerski Kwass Chlebowy

Kvass Rycerski to napój bezalkoholowy, który warzony jest w znanym browarze w Rydze na Łotwie. Historia browaru sięga 1863 roku, kiedy na przedmieściach Rygi…

Image Alt
Blog

Rycerski Kwas Chlebowy

Czy kwas chlebowy jest zdrowy?

Kwas chlebowy jest napojem bezalkoholowym o niezwykle orzeźwiającym smaku i bogatej bursztynowej barwie. Czy ma on jednak jakieś właściwości zdrowotne? Sprawdźmy!

Znany od pokoleń

Kwas chlebowy już od XVI wieku znany jest na Ukrainie i w Rosji i pełni rolę napoju narodowego, natomiast do Polski dotarł on za czasów Władysława Jagiełły. Na początku, kwas chlebowy wytwarzany był w wiejskich domach. Zabierano go ze sobą na pole, w trakcie żniw, aby gasił pragnienie zmęczonych pracą chłopów. Dopiero po pewnym czasie kwas doceniła również szlachta i duchowieństwo, którym kwas chlebowy towarzyszył przy uroczystych biesiadach. Kwas powstaje w wyniku fermentacji chleba. Posiada wyrazisty zapach i w zależności od typu, może charakteryzować się słodkim lub kwaśnym smakiem z nutą goryczki. Napój ten może być również wzbogacony miodem czy też śliwkami.

Właściwości kwasu chlebowego

Kwas chlebowy posiada szeroko znane właściwości odżywcze i probiotyczne. Jest on między innymi źródłem witaminy C i E, witamin z grupy B oraz minerałów, takich jak selen czy cynk. Właściwości probiotyczne kwasu chlebowego zawdzięczamy pałeczkom kwasu mlekowego występującym w napoju. Należą one do szczepu dobrych bakterii, które wpływają na odporność organizmu i prawidłowy proces trawienia. Oprócz tego, kwas chlebowy pomaga wzmocnić serce i układ krążenia, zapobiega migrenom, eliminuje bóle mięśni, łagodzi zapalenie stawów, grzybice, pomaga w problemach związanych z nadkwasotą, przeciwdziała wzdęciom, a także wspomaga osoby cierpiące na choroby nowotworowe czy cukrzycę.

Czy kwas chlebowy jest zdrowy?
Czy kwas chlebowy jest zdrowy?

Jaki kwas chlebowy wybrać?

Próbuj! Jeśli nigdy nie piłeś kwasu chlebowego, zacznij od Tradycyjnego Kvassu Rycerskiego. Nie zawiera on słodzonych dodatków i pozwoli Ci na poznanie oryginalnego smaku kwasu chlebowego. Dziś w wielu marketach, znajdziemy szeroką ofertę kwasu chlebowego. Np. jest to m. in: Rycerski Kvass Chlebowy Porter, Rycerski Kvass o smaku miodowym, Rycerski Kvass Biały o słodko-kwaśnym smaku, jak również Podpiwek Rycerski z lekką chmielową goryczką i posmakiem cykorii. Wybieraj, smakuj i szukaj smaku kwasu chlebowego, który stanie się Twoim ulubionym!

Zapraszamy do sprawdzenia Rycerskiego Kvassu Chlebowego!